Filia biblioteczna nr 11

Mysłowice, ul. Mikołowska 40
czynna codziennie w godz. 8.00 - 19.00, 
w soboty 9.00 - 14.00
tel. 32 2234-967


Kierownik filii:  Teresa Kamela
Kierownik Oddziału dla Dzieci i Młodzieży:  Anna Urban

Jest to najmłodsza filia, bo powstała w 1990 r., a zarazem największa filia
w mieście ma w zasięgu swoich działań wiele
szkół i przedszkoli. Posiada dwa oddziały – dla dorosłych i dla dzieci i młodzieży z przestronnymi czytelniami, a od 1996 dział zbiorów audiowizualnych, który dysponuje lekturami szkolnymi, filmami oraz programami edukacyjnymi na kasetach VHS oraz taśmach magnetofonowych.

Jako jedyna placówka posiada wyodrębniony dział muzyczny
z bogatym zbiorem nut, płyt winylowych oraz podręczników do nauki gry na różnych instrumentach muzycznych.

Placówka jest „biblioteka rodzinną” - coś dla siebie znajdzie tu zarówno najmłodszy użytkownik w „kąciku malucha”, dzieci i młodzież szkolna w dziale dziecięcym oraz dorośli. Bibliotekarze prowadzą zróżnicowaną działalność kulturalno-oświatową i obsługują najliczniejszą grupę czytelników mysłowickiej książnicy. Korzystne usytuowanie placówki oraz doskonałe warunki lokalowe pozwalaja na „rozwinięcie skrzydeł” bibliotekarzom w formach pracy z czytelnikiem – lekcje biblioteczne, konkursy, quizy, spotkania autorskie –
to najczęstsze imprezy biblioteczne, cieszące się dużym uznaniem
w środowisku lokalnym. Cykliczne prezentacje twórczości lokalnych artystów-amatorów w formie wystaw daje możliwość zaprezentowania swoich prac hobbystom i zorganizowanym grupom, a bibliotece niepowtarzalny klimat.

Od wielu lat placówka organizuje spotkania integracyjne dla osób niepełnosprawnych oraz dzieci i młodzieży z miejscowego Domu Dziecka.Biblioteka corocznie włącza się w ogólnokrajowe akcje czytelnicze –
"Cała Polska Czyta Dzieciom", "Urodziny Kubusia Puchatka" oraz "Międzynarodowe – Noc z Andersenem" i "Światowy Dzień Pluszowego Misia".


________________________________________________________________

KALENDARIUM IMPREZ - KWIECIEŃ27.03 – 07.04 w godz. 9.00 – 18.00 - „Misz-masz wielkanocnych zabaw plastycznych”- otwarte zajęcia plastyczne dla dzieci do lat 10.

01.04 – 30.04 - „Zaczytana Pani Wiosna” - akcja czytelnicza aktywizująca do codziennego czytania dzieci od 3 – 8 lat. Udział w akcji wiąże się z odebraniem karty - „Zaczytana Pani Wiosna”.

01.04 – 30.04 - Wystawa zdjęć z kolekcji prywatnej „Krajobraz Polski i architektura w latach 70-tych ubiegłego stulecia”.

03.04 – 30.04 - „Przytul Glinę” - wystawa rękodzieła uczestników warsztatów z Pracowni Ceramicznej w Brzezince.

03.04 – 30.04 – „Literackie podchody” - akcja-zabawa czytelnicza dla najmłodszych ( 3-6 lat).

24.04 – 29.04 - „Stare-nowe zabawy recyklingowe” - zajęcia plastyczne dla dzieci organizowane w godzinach otwarcia biblioteki.

4 kwietnia o godz. 17.00 - Spotkanie autorskie z mysłowicką pisarką Kariną Krawczyk, promujące najnowszą powieść „Fajna, ale franca”.

5 kwietnia o godz. 9.30 – „Wiosenne zabawy literackie i plastyczne z książką” - biblioterapia dla grupy ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Mysłowicach.

5 i 26 kwietnia o godz. 9.30 - „Wiosenne spotkania z bajką” - głośne czytanie bajek, animacje ruchowe i plastyczne dla przedszkolaków.

12 kwietnia - Światowy Dzień Czekolady – czekoladowa akcja czytelnicza: przez cały dzień można delektować się płynną czekoladą oraz ciekawą książką. Akcji towarzyszyć będzie wystawa literacka.

14 kwietnia o godz. 11.00 - „Historia regionu w zbiorach kolekcjonerskich” - spotkanie z Dariuszem Faleckim - Naczelnikiem Wydziału Naukowo- Oświatowego w Centralnym Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach.

20 kwietnia o godz. 17.00 - Spotkanie DKK. Dyskusja o książce Edyty Świętek „Jedno życie wystarczy”.

21 kwietnia o godz. 17.00 - „EKOludki z planety ZIEMIA” - spotkanie czytelnicze z cyklu „Baw się z nami książeczkami” dla dzieci 4 – 6 lat i rodziców. Na udział w spotkaniu obowiązują zapisy pod nr tel. 322234967.

24 kwietnia – „Książka i róża dla czytelnika” - akcja czytelnicza z okazji Międzynarodowego Dnia Książki i Praw Autorskich, który przypada 23 kwietnia - pierwszych 23 czytelników odwiedzających placówkę otrzyma biblioteczną różę.

24 i 27 kwietnia o godz. 9.00 - „Jestem EKO z BIBLIOTEKĄ” - lekcje biblioteczne i zajęcia z edukacji ekologicznej dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych.
__________________________________________________________


 __________________________________________________________________________________________________________ powrót