<


Filia biblioteczna nr 5

Mysłowice-Brzęczkowice, ul. Ziętka 25
czynna od poniedziałku do piątku w godz. 09.00 - 17.00, w soboty nieczynna
tl. 32 2232-212

Kierownik filii: Mariola Kuwik-Kierpacz


Placówka rozpoczęła swoją działalność w 1949 r.
i obecnie jest jedną z najszybciej rozwijających się filii MBP
w Mysłowicach.
Od 1993 r. po trzynastoletnim okresie zawieszenia działalności biblioteka zajmuje pomieszczenia w domu katechetycznym parafii rzymsko-katolickiej w Brzęczkowicach.

Placówka oferuje swoim czytelnikom bogaty księgozbiór beletrystyki oraz literatury popularno-naukowej. Posiada oddział dla dorosłych oraz oddział dziecięcy z dużym kącikiem czytelniczym, spełniającym często funkcję świetlicy.Rozwój czytelnictwa dzieci i młodzieży to nadrzędny cel działalności brzęczkowickich bibliotekarzy,
stąd organizowane liczne imprezy biblioteczne właśnie dla tej grupy czytelników. Obok udostępniania zbiorów w placówce organizuje się także konkursy czytelnicze i plastyczne, lekcje biblioteczne oraz zajęcia dla dzieci
i młodzieży w okresie ferii zimowych i wakacji.

Biblioteka bardzo aktywnie działa na rzecz integracji środowiska lokalnego współpracując z okolicznymi szkołami i przedszkolami. Seniorzy nie pozostają pominięci w działalności filii na rzecz rozwoju czytelnictwa. Biblioteka organizuje
dla nich spotkania literackie i czytelnicze oferując jednocześnie wzbogacony o nowości wydawnicze księgozbiór.

____________________________________________________________________________

KALENDARIUM IMPREZ - PAŹDZIERNIK

02.10 – 31.10 - Czytam Ci już, gdy jesteś jeszcze w brzuszku, mój kochany maluszku - promocja czytelnictwa wśród rodziców oczekujących potomstwa i dzieci najmłodszych - wystawka z zaproszeniem do wypożyczeń.

23.10 – 03.11 Światełko Pamięci - o tych, którzy odeszli.

02.10 – 31.10 - Zaproś sąsiada do... biblioteki - promocja czytelnictwa dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 13, Zespołu Szkół Specjalnych (ZSS) i uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej (WTZ).

02.10 – 31.10 - W barwach jesieni - prace plastyczne dzieci w Galerii Dzieciaka.

02.10 – 31.10 - Bibliotekarz poleca: Literatura na jesienne wieczory.

4 października o godz.10.30 - Jesienne spotkanie o bezpieczeństwie - bezpieczni w domu, w szkole, na ulicy i w Internecie.

Jesień w prozie i poezji - zajęcia biblioterapeutyczne dla uczniów kl. I-III ZSS – terminy do uzgodnienia.

Poznajemy lektury te prawdziwe i baśniowe - zajęcia literacko plastyczne dla uczniów kl. V i VIII ZSS z cyklu Od biblioterapii do aktywizacji zawodowej - zajęcia biblioterapeutyczne dla uczestników WTZ – termin do uzgodnienia.

Podróż po czterech porach roku w literaturze i plastyce - spotkanie literacko plastyczne dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 13 – termin do uzgodnienia.

Spotkanie z Kubusiem Puchatkiem - Bajkoterapia dla najmłodszych – terminy do uzgodnienia.
___________________________________________________________________________________________________________ powrót