Filia biblioteczna nr 11

Mysłowice, ul. Mikołowska 40
czynna codziennie w godz. 8.00 - 19.00, 
w soboty 9.00 - 14.00
tel. 32 2234-967


Kierownik filii:  Teresa Kamela
Kierownik Oddziału dla Dzieci i Młodzieży:  Anna Urban

Jest to najmłodsza filia, bo powstała w 1990 r., a zarazem największa filia
w mieście ma w zasięgu swoich działań wiele
szkół i przedszkoli. Posiada dwa oddziały – dla dorosłych i dla dzieci i młodzieży z przestronnymi czytelniami, a od 1996 dział zbiorów audiowizualnych, który dysponuje lekturami szkolnymi, filmami oraz programami edukacyjnymi na kasetach VHS oraz taśmach magnetofonowych.

Jako jedyna placówka posiada wyodrębniony dział muzyczny
z bogatym zbiorem nut, płyt winylowych oraz podręczników do nauki gry na różnych instrumentach muzycznych.

Placówka jest „biblioteka rodzinną” - coś dla siebie znajdzie tu zarówno najmłodszy użytkownik w „kąciku malucha”, dzieci i młodzież szkolna w dziale dziecięcym oraz dorośli. Bibliotekarze prowadzą zróżnicowaną działalność kulturalno-oświatową i obsługują najliczniejszą grupę czytelników mysłowickiej książnicy. Korzystne usytuowanie placówki oraz doskonałe warunki lokalowe pozwalaja na „rozwinięcie skrzydeł” bibliotekarzom w formach pracy z czytelnikiem – lekcje biblioteczne, konkursy, quizy, spotkania autorskie –
to najczęstsze imprezy biblioteczne, cieszące się dużym uznaniem
w środowisku lokalnym. Cykliczne prezentacje twórczości lokalnych artystów-amatorów w formie wystaw daje możliwość zaprezentowania swoich prac hobbystom i zorganizowanym grupom, a bibliotece niepowtarzalny klimat.

Od wielu lat placówka organizuje spotkania integracyjne dla osób niepełnosprawnych oraz dzieci i młodzieży z miejscowego Domu Dziecka.Biblioteka corocznie włącza się w ogólnokrajowe akcje czytelnicze –
"Cała Polska Czyta Dzieciom", "Urodziny Kubusia Puchatka" oraz "Międzynarodowe – Noc z Andersenem" i "Światowy Dzień Pluszowego Misia".


________________________________________________________________

KALENDARIUM IMPREZ - CZERWIEC01.06 – 30.06 - Rok 2023 rokiem Wisławy Szymborskiej – wystawka literacka.

01.06 – 30.06 - Letnia biblioteczka, czyli propozycje książkowe na wakacje - akcja-zabawa czytelnicza skierowana do najmłodszych dzieci.

22 czerwca - Obchody Międzynarodowego Dnia Jogi. Filozofia jogi i jej twórcy- wystawa literatury.

2 i 5 czerwca o godz. 9.00 - Kolorowe zabawy z Elmerem - spotkania czytelnicze, muzyczno-ruchowe i plastyczne dla dzieci z Przedszkola nr 12 i 9. Na spotkania zapraszamy również rodziców z dziećmi, które nie uczęszczają do przedszkola.

5 czerwca o godz. 17.00 – Kolory - dopełnienie Twojej urody - Spotkanie ze stylistką i kolorystką Edytą Złotkowską.

7 czerwca o godz. 17.00 - Warsztaty ceramiczne „Przytul Glinę” prowadzone przez Izabelę Oleksiak - wypalanie i szkliwienie wykonanych przedmiotów w teorii i praktyce.

Od 1 do 9 czerwca w godz. 11.00 – 16.00 - Książka najlepszym przyjacielem - zajęcia plastyczne dla dzieci z okazji Dnia Przyjaciela z upominkiem dla każdego uczestnika.

Od 9 do 10 czerwca w godzinach otwarcia biblioteki - Urodziny Kaczora Donalda - tworzenie komiksów z Kaczorem Donaldem - zabawa plastyczna dla dzieci w wieku szkolnym.

13 i 14 czerwca o godz. 9.00 - Pstryk! Włączamy wyobraźnię - lekcje biblioteczne i warsztaty czytelniczo - teatralne dla uczniów klas trzecich ze Szkoły Podstawowej nr 1 i 9.

15 czerwca o godz. 17.00 - Spotkanie DKK. Dyskusja o książce Katarzyny Olkowicz „Nietypowy mundurowy”.

16 czerwca o godz. 10.30 - Kobiety wiedzą co robią – dr Jolanta Wadowska-Król - spotkanie z pisarką Magdaleną Majcher dotyczące działalności dr Jolanty Wadowskiej-Król – lekarki pediatry, Honorowej Obywatelki Miasta Katowice.

Od 17 do 23 czerwca w godz. 11.00 – 16.00 - Laurki i krawaty na Dzień Taty - zajęcia plastyczne dla dzieci.

19 czerwca - akcja czytelnicza - Zrób sobie japońską ucztę w bibliotece - obchody Międzynarodowego Dnia Sushi - sposób przygotowania, podania, wartości odżywcze, różnorodność dodatków, poczęstunek połączony z wystawą literatury na ten temat.

Od 23 do 30 czerwca w godzinach otwarcia biblioteki - Wtajemniczeni w książki - akcja czytelnicza promująca książki detektywistyczne dla dzieci w wieku szkolnym od 7 do 10 lat.
__________________________________________________________


 __________________________________________________________________________________________________________ powrót